А Боаз прийшов до брами, та й сів там. Аж ось проходить родич, про якого говорив був Боаз. І він сказав йому: Зайди сюди, послухай, і сядь отут! І той зайшов і сів.
А Боаз узяв десять мужа зо старших того міста та й сказав: Сідайте тут! І вони посідали.
І сказав він до родича: Ділянку поля, що нашого брата Елімелеха, продала Ноомі, яка вернулася з моавського поля.
А я постановив: Подам тобі до ушей твоїх, говорячи: Купи при тих, що сидять тут, та при старших мого народу. Якщо викупиш викупи, а якщо не викупиш скажи мені, і нехай я знаю, бо окрім тебе нема кому викупити, а я за тобою. А той сказав: Я викуплю.
І сказав Боаз: Того дня, коли набудеш поле з руки Ноомі, то набудеш також моавитянку Рут, жінку померлого, щоб поставити ім"я померлому на наділі його.
А родич сказав: Не можу я викупити собі, щоб не понищити свого наділу. Викупи собі мого викупа, бо я не можу викупити.
А оце було колись серед Ізраїля на викуп, і на заміну, і на ствердження кожної справи: чоловік здіймав сандалю свою, і давав своєму ближньому, і це було свідоцтвом серед Ізраїля.
І сказав родич до Боаза: Купи собі! І зняв свою сандалю.
І сказав Боаз до старших та до всього народу: Ви свідки сьогодні, що я набув усе, що Елімелехове, і все, що Кілйонове та Махлонове з руки Ноомі.
А також моавітянку Рут, Махлонову жінку, набув я собі за жінку, щоб поставити ім"я померлому на спадкові його, і не буде знищене ім"я померлого між братами його та з брами його місця. Ви сьогодні свідки на це!
І сказав увесь народ, що були в брамі, та старші, свідки: Нехай дасть Господь цю жінку, що входить до дому твого, як Рахиль та як Лію, що вони обидві збудували Ізраїлів дім. І розбагатій в Ефраті, і здобуть собі славне ім"я в Віфлеємі.
А з насіння, що Господь дасть тобі від цієї молодої жінки, нехай стане дім твій, як дім Переца, що Тамар породила була Юді.
І взяв Боаз Рут, і вона стала йому за жінку. І він увійшов до неї, а Господь дав їй вагітність, і вона породила сина.
І сказали жінки до Ноомі: Благословенний Господь, що не позбавив тебе сьогодні родича! І буде славним ім"я його серед Ізраїля.
І він буде тобі потішителем душі та на виживлення твоєї сивини, бо породила його твоя невістка, що любить тебе, що ліпша тобі за сімох синів.
І взяла Ноомі ту дитину, і поклала її на коліна свої, і була їй за няньку.
А сусідки назвали ім"я йому, говорячи: Народився син для Ноомі! І назвали ім"я йому: Овед. А він батько Єссея, Давидового батька.
А оце Перецові нащадки: Перец породив Гецрона,
а Гецрон породив Рама, а Рам породив Аммінадава,
а Аммінадав породив Нахшона, а Нахшон породив Салмона;
а Салмон породив Боаза, а Боаз породив Оведа;
а Овед породив Єссея, а Єссей породив Давида.
LIBMY.com © 2014-2022